По молба на читатели на Freelance Tips, тук са представени с по няколко думи подбрани сайтове, които са подходящи не само за програмисти и дизайнери, но за маркетинг специалисти, писатели, преводачи и други специалисти на свободна практика.
За улеснение на всички фрийлансъри, които ще се заинтересуват от този списък, банерите от лявата страна на списъка са активни линкове, които можете да последвате за подробности около дадения сайт.
Elance
|
|
Go Freelance
|
|
![]() |
Get a Coder
|
![]() |
Guru
|
![]() |
Freelancer (бившия Get a Freelancer)
|
oDesk
|
|
![]() |
Scriptlance
|
![]() |
Project4hire
|
Това в никакъв случай не е пълен списък на сайтовете за фрийлансъри с проекти.
Това са онези от тях, които са най-популярни и с най-високи потребителски оценки. Ако някой от вас е доволен от сайт за проекти за независими специалисти, който не е сред изброените, нека сподели в коментарите или в социалните мрежи!
Здравейте!
Благодаря за изчерпателната информация!
Исках да попитам какво мислите за сайта freelance.bg? Питам, тъй като исках да се регистрирам и в някой бг сайт, но не съм сигурна дали този е достатъчно добър…
Здравей, Ирена!
Благодаря, че четеш блога – радвам се, че ти харесва и го намираш за полезен 😀
За съжаление аз лично не мога да отговоря на въпроса ти – никога не съм използвала freelance.bg – ако някой от читателите знае, нека бъде така добър да отговори 😉
На този сайт (freelancer.bg) като, че ли само “бг”-то е българско… Във всеки случай първото ми впечатление за него (като младши-прогрЪмист) никак не е положително и съвсем случайно ще го позабравя…
къде го видя този сайт freelancer.bg? в горния лист има Freelancer.com (бившият get a freelancer или както можеш да го срещнеш по форумите GAF), който си е съвсем легитимен сайт и виждам, че много програмисти и дизайнери го предпочитат… нищо не знам за freelancer.bg (струва ми се, че дори няма такъв сайт, а е нещо като link farm)…
Хи-хи…
Шегуваш ли се? В по-горните два поста, единия от които е твоят и от там с копи-пейт погледнах сайта.
Не съм наясно какво ще рече това “link farm”, но вЕрвам че ще ми обясниш с поне 2-3 изречения.
Също така не ми е ясно откъде да си променя настройките защото желая да си кача картинка. Също така и да мога да имам превю, че професионалните ми умения не са пригодени за “уан уей вю”.
ааа, от коментарите, ясно! в коментарите говорим за freelance.bg, а линкът, който ти си дал е freelanceR.bg – това не е едно и също 😀
freelance.bg си е легитимен сайт с БГ проекти – колко работи и помага, не знам, защото никога ен съм го ползвала 😉
за картинката – мисля, че wordpress ползват единна система за open ID и трябва да си пипнеш настройките на профила в wordpress.com…
за привю не мога да помогна – съжалявам. ползвам готова тема на wordpress и каквото има – това е. ако се видя с време, може да се поровя за някой плъг-ин, но няма да е скоро 😀
Здравей Диана!
Имаш ли някаква информация или да си срещала някакви мнения за за staff.com? Днес получих предложение за 10 дневен trial(платен).
Любопитно ми е да разбера нещо повече за този сайт.
Ако някой проявява интерес бих могла да споделя моя опит на този етап 🙂
Поздрави,
Ваня
Привет, Ваня! Благодаря ти за коментара и за това, че чпетеш блога – надявам се да е полезен 😀
За първи път чувам за този сайт – може би не е влязал в полезрението ми, защото е за работа на пълен работен ден, макар и дистанционно…
Ще се радвам да споделиш опита си със сайта – пиши ми мейл или през ФБ страничката, ако искаш – може статия да направим 😉
Успех!
Здравей Диана,
от скоро започнах да чета блога ти и намерих отговори на доста въпроси относно това да си фрийлансър. Дали би могла да ме посъветваш в кой сайт е по-подходящо да се регистрирам? Нямам опит с такава длъжност като фрийлансър, но имам достатъчно свободно време и мотивация за да започна от нулата. Днес получих предложение за фрийлансер, по което бях кандидатствала от start2search.com, но ми се струват малко нередовни.
Поздрави,
Мелани
Привет, Мелани!
Извинявам се за забавянето на отговора… 😀
Първо, благодаря за обратната връзка – радвам се, че статиите в блога ми са ти полезни да се ориентираш във фрийланс материята…
По въпроса ти – не съм сигурна как да помогна. Няма такова нещо като “длъжност фрийлансър”. В смисъл, може да си фрийлансър писател, фрийлансър дизайнер, фрийлансър асистент, и т.н. Само по себе си “фрийлансър” не носи длъжност или професия със себе си. За да те посъветвам къде да се регистрираш, трябва да знам с какво се занимаваш.
Но също така, ако се зачетеш в тази статия, под която коментираме сега заедно, ще видиш че в описанието на всеки сайт, аз съм споменала какви проекти има в дадения сайт и респективно – за какви специалисти е подходящ сайта.
Дано това е било от помощ 😀
Диана
Благодаря за списъка. От тези сайтове наистина Elance бих го поставил на първо място. За България бих добавил freelanceforum-bg.com . Там се пускат различни оферти за уеб дизайн, изработка на сайт, писане на статии и други.
Благодаря за коментара, Владимир. Казваш и ти би сложил Elance на първо място – но това, че Иланс е на първо място в този списък НЕ означава, че той е най-дбрият от тези сайтове. Това е списък с много различни сайтове – на едни хора може да харесват едни сайтове, на други хора – други сайтове. Подредбата на сайтовете няма връзка с тяхното качество.
например, когато е писана тази статия, оДеск беше най-добрият сайт според мен – а виж колко е надолу в списъка 😉
Иначе, за българският фрийланс форум – не бих го окачествила като фрийланс сайт с обяви за работа (каквито са гореописаните). Ето по-обстойно мнението ми за форума.
а от любопитство – ти колко често и с какъв обем си намираш клиенти през форума?
Радвам се, че си отговорила на коментара Диана. Наистина като цяло слабо почти никак не върви за намиране на клиенти при мен в този форум – главно може да се намерят помощници по уеб дизайн проекти, но клиенти не.
Да, и аз така си помислих – форумът е точно това – форум. Място, където да обменяме опит, съвети, препоръки, и т.н. Знам, че има секция с обяви, аз самата веднъж съм намирала клиент от там, но… това някак ми се струва между другото. Другаде е силата на този сайт 😉 Благоаря, че четеш блога и коментираш, Владимир! 😀
Здравейте, Диана!
В чуждите сайтове има ли обяви за български проекти. Имам предвид на български език?
Привет, Мариела! Ами намират се – за превод предимно от английски на български и/или обратно… но рядко.
“Има ограничение от 20 активни кандидатури без оглед на времето – в случай че сте издържали теста за готовност със системата на сайта. В противен случай имате право на 2 кандидатури”- нещо не го разбирам….
Аз пък си търся фрилансер за дългосрочен ангажимент по развиването на сайта ми, но никой БГ сайт не ми вдъхва доверие. Благодаря за списъка.